مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به روند پرشتاب طرح توسعه ارتباطات روستایی، در استان گفت: با زیر پوشش قرار گرفتن روستای "دورآباد" شهر هرسین، بیش از یک هزار و ۶۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در سطح استان زیر پوشش اینترنت همراه قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۸۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۳ 25 May 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا، سیدابوالفضل محمدی با اشاره به اجرای پروژه ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها افزود: تاکنون یک هزار و ۶۰۸ روستای بالای ۲۰ خانوار در سطح استان کرمانشاه، زیر پوشش اینترنت همراه توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل قرار گرفته‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت پوشش اینترنت همراه در توسعه روستایی، افزود: روستای ۲۰ خانواری دورآباد شهرستان هرسین با جمعیت ۷۴ نفری با احداث یک سایت توسط اپراتور ایرانسل به اینترنت همراه نسل چهارم متصل شد.

محمدی با اشاره به اینکه سایت یاد شده به منظور دستیابی روستای دورآباد به اینترنت همراه احداث شد، تصریح کرد: با طراحی مناسب این سایت علاوه بر این روستا، ۲ روستای "گنجوان" و "بالندرسفلی" که پیش از این از اینترنت نسل سوم اپراتور همراه اول بهره‌مند بودند نیز زیر پوشش اینترنت نسل چهارم قرار گرفت.

وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اجرای این پروژه، نه تنها به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مناطق روستایی کمک می‌کند، بلکه با فراهم کردن امکانات جدید به بهبود کیفیت زندگی و ایجاد فرصت‌های جدید در این مناطق نیز یاری می‌رساندکه امید است با تداوم این اقدامات، تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان کرمانشاه به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کنند.

محمدی با توجه به وسعت بالای پروژه ملی USO (خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فن آوری اطلاعات) اظهار کرد: اجرای پروژه ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها نمادی از توجه و تلاش دولت در جهت توسعه و پیشرفت مناطق روستایی و تحقق عدالت اجتماعی است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در ادامه گفت: اینترنت پرسرعت در روستاها امکان فروش الکترونیکی محصولات محلی برای کشاورزان و تولیدکنندگان روستایی، دسترسی به منابع آموزشی آنلاین و دوره‌های آموزشی مجازی را برای دانش‌آموزان و دانشجویان را فراهم می‌کند که در نهایت می‌تواند از مهاجرت جوانان به شهرها جلوگیری و به حفظ جمعیت روستایی کمک‌ کند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار