نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری:
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: تبیین شخصیت و سیره امام (ره) نیاز جامعه امروز است.
کد خبر: ۱۱۶۸۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۴ 28 May 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، آیت‌الله امان نریمانی از امام خمینی(ره) به عنوان یک شخصیت کم نظیر یاد کرد و افزود: امام (ره) با پیروزی انقلاب، اسلام را به جهانیان معرفی کرد.

وی با بیان اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب در اروپا و آمریکا اسمی از اسلام نبود، گفت: حرکت تاریخی امام(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد تا جهانیان با نام اسلام آشنا شوند و این حرکتی هم که امروز در غزه در مبارزه با ظلم رژیم صهیونیستی می‌بینیم نشات گرفته از مقاومتی است که از مردم ایران اسلامی آموخته‌اند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری  سپس با بیان اینکه شخصیت امام(ره) تا حدود زیادی مجهور مانده، گفت: قدر امام(ره) را آن‌طور که باید نشناختیم.

وی با بیان اینکه تبیین شخصیت و سیره امام(ره) نیاز جامعه امروز است، اضافه کرد: مقام معظم رهبری همواره شخصیت امام راحل را تبیین می‌کنند، بنابراین تبیین شخصیت امام(ره) در جامعه ضروری است.

آیت الله نریمانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) از چهره‌های تاریخ‌ساز بود، تصریح کرد: امام(ره) رهبری مدبر، متفکر، آگاه به زمان و مسائل جهانی بود که بزرگ‌ترین انقلاب تاریخ معاصر را به پیروزی رسانده و هدایت کرد، انقلابی که در عصر کنونی سرمنشا بسیاری از تحولات در جهان است.

آیت الله نریمانی ادامه داد: علم و عمل، سلوک عرفانی، شجاعت، زمان‌شناسی و... از دیگر خصوصیات برجسته امام خمینی (ره) بود.

وی با بیان اینکه سالروز رحلت امام (ره) فرصت خوبی برای معرفی امام(ره) به جامعه است، گفت: باید از ظرفیت‌های مختلف برای شناساندن امام(ره) به جامعه و به خصوص جوانان استفاده کنیم.

 وی با بیان اینکه باید با زبان هنر جامعه را با ویژگی‌های شخصیتی و سبک و سیره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آشنا کنیم، گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی فرصت خیلی خوبی برای معرفی شخصیت امام(ره) به جامعه به خصوص جوانان است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار