رئیس هیات دوومیدانی استان:
رئیس هیات دوومیدانی استان از عملکرد مسئول برگزاری مسابقات فدراسیون دوومیدانی و اجحاف صورت گرفته در قبال «آتوسا آتش بجان» دونده ملی پوش کرمانشاهی انتقاد کرد.
کد خبر: ۱۱۶۹۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۰ 02 June 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، احمد روشن زاده با اشاره به مشکلاتی که طی ماه های اخیر برای یکی از دختران ملی پوش دوومیدانی کرمانشاه بوجود آمده، اظهار کرد: متاسفانه در رقابت های انتخابی تیم ملی حق خوری هایی در حق آتوسا آتش بجان دونده ملی پوش ما صورت گرفت و همین باعث شد او به مسابقات آسیایی امارات اعزام نشود. 

وی افزود: مسئولین فدراسیون باید افرادی را به مسابقات برون مرزی اعزام کنند که عملکرد و رکوردهای بهتری را ثبت کرده اند، نه اینکه به صورت سلیقه‌ای عمل کرده و هرکه را که بخواهند اعزام کنند، چراکه این موضوع  انگیزه ورزشکاران را می گیرد. 

رئیس هیات دوومیدانی کرمانشاه تصریح کرد: اواخر سال ۱۴۰۲ در مرحله اول مسابقات انتخابی تیم ملی دختران در رده سنی جوانان، آتوسا آتش بجان از کرمانشاه در ماده ۳۰۰۰ متر با مانع توانست با اختلاف حدود ۲۰۰ متر از نفر دوم در جایگاه نخست این رقابت ها قرار گیرد. در مرحله دوم مسابقات انتخابی تیم ملی نیز که ۱۵ فروردین برگزار شد، این ورزشکار باز هم توانست به مقام قهرمانی دست پیدا کند. 

روشن زاده ادامه داد: متاسفانه در همان روزی که مسابقه برگزار شد، این ورزشکار با من به عنوان رئیس هیات استان تماس گرفت و با گریه عنوان کرد که مسئول برگزاری مسابقات به او گفته که چون هنوز جوان است و فعلا فرصت زیادی برای حضور در مسابقات برون مرزی دارد، به مسابقات آسیایی اعزام نمی شود. من هم همان زمان با سرپرست وقت فدراسیون تماس گرفتم که جواب نداد، پیام هم ارسال کردم که باز هم پاسخی دریافت نکردم. 

رئیس هیات دوومیدانی کرمانشاه اضافه کرد: در نهایت با آقای اسبقیان معاون وزیر ورزش و جوانان تماس گرفتم و موضوع را به اطلاع ایشان رساندم که ایشان نیز پیگیری هایی انجام داده بود، اما مسئول برگزاری مسابقات توجیهاتی برای این رفتارش در حق ورزشکار ما کرده بود، از جمله اینکه عنوان کرده بود که آتوسا آتش بجان در مسابقات انتخابی، رکورد ورودی مسابقات را کسب نکرده که در پاسخ به این اظهارات باید گفت که اگر این ورزشکار رکورد ورودی مسابقه را کسب نکرده، چگونه نفر دوم به مسابقات اعزام شده است؟

وی خاطرنشان کرد: رکوردی که آتوسا آتش بجان در رقابت های انتخابی تیم ملی در ماده ۳۰۰۰ متر با مانع ثبت کرده بود، ۱۰.۴۰ دقیقه بود که نفر دوم مسابقات آسیایی در همین ماده همین رکورد را ثبت کرد و مدال نقره گرفت.

روشن زاده با گلایه از بی توجهی سرپرست فدراسیون به این حق خوری، عنوان کرد: وقتی قرار است برای یک مسابقه برون مرزی تیمی اعزام شود، باید تیمی منسجم و براساس شایستگی اعزام شود، چرا که موضوع آبروی کشور در میان است و نباید سلیقه ای تیم اعزام شود. 

وی افزود: پس از روی کار آمدن سرپرست جدید فدراسیون این موضوع را به ایشان ارجاع دادم که عنوان کردند این موضوع مربوط به زمان سرپرستی او نبوده و نقشی در انتخاب مسئول برگزاری مسابقات نداشته است. 

رئیس هیات دوومیدانی کرمانشاه اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از استانهای کشور نسبت به عملکرد مسئول برگزاری مسابقات فدراسیون دوومیدانی گلایه دارند که امیدواریم با برگزاری انتخابات فدراسیون در ۲۱ خرداد و انتخاب رئیس فدراسیون، بسیاری از این مشکلات رفع شود. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار