دادستان کل کشور:
دادستان کل کشور از بررسی طرح ساماندهی کولبری در شواری عالی هماهنگی اقتصادی کشور خبرداد و گفت: باتوجه به اشکالاتی که دراین طرح بود، مقرر شد در دولت مورد بررسی قرار گیرد.
کد خبر: ۱۰۴۶۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰ 22 May 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در نشست شورای قضایی استان کرمانشاه که ظهر امروز (یکم خرداد) برگزار شد، بااشاره به نشست اخیر شواری عالی هماهنگی اقتصادی کشور، اظهارکرد: در این نشست طرح ساماندهی کولبری مورد بررسی قرار گرفت و اشکالاتی به آن گرفته شد.

وی ادامه داد: مقرر شد تا این طرح در دولت پیگیری شود و آئین نامه‌ای برای آن تدوین و دوباره در شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور مطرح شود.

به گفته دادستان کل کشور، طبق اعلام رئیس جمهور در این نشست، این طرح با اولویت در دولت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه به اجرای طرح اصلاحات اقتصادی توسط دولت هم اشاره‌ای کرد و گفت: تاکنون تلاش زیادی برای اصلاحات اقتصادی از سوی دولت انجام شده و دست به جراحی اقتصادی کشور زده اند که برای بهبود شرایط به زمان نیاز است.

منتظری در بخش دیگری از سخنانش امنیت را از ضروریات حیاتی برای هر جامعه‌ای توصیف کرد و گفت: اگر امنیت نباشد، سلامت، اقتصاد، علم، دانش و هنر داوم و بقا و رشد پیدا نمی‌کند و از طرفی سلامت جسمی و روحی هم در جامعه وجود نخواهد داشت.

وی یادآورشد: شرایطی که داعش برای مردم منطقه بوجود آورد، ناامنی‌هایی که گا‌ها در داخل کشور و یا کشور‌های دیگر اتفاق می‌افتد، شرایط را برای رشد جامعه دچار چالش می‌کند.

دادستان کل کشور با تاکید براینکه در کنار امنیت، مردم به اجرای عدالت هم در جامعه نیاز دارند، اعلام کرد: عدالت تنها منحصر به عدالت قضایی نیست همانظور که امروزه در جامعه شناخته می‌شود، بلکه عدالت در همه چیز قرار دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه این عنصر امروزه کمتر در جامعه وجود دارد و متناسب با جامعه اسلامی که داریم نیست، چراکه در برخی از موارد از واحد‌های صنفی گرفته تا ادارات عدالت در آن‌ها رعایت نمی‌شود.

منتظری با تاکید براینکه هم مردم و هم همه مدیران باید عنصر عدالت را در کارشان مورد توجه قرار دهند، گفت: اگر جامعه‌ای به سمت و سویی برود که تمام افراد آن خود را مقید به رعایت عدالت و انصاف بدانند، در آن صورت جامعه روند روبه رشدی را خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: هرچند که عدالت باید در همه افراد جامعه و دستگاه‌های اجرایی مختلف باشد، اما در دستگاه قضایی ارتباط این دستگاه با عدالت ارتباط تنگاتنگی است، چراکه هر زمان دو فرد در جامعه با هم اختلافی داشته باشند، به سراغ سایر ادارات نمی‌روند، بلکه به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند.

دادستان کل کشور خطاب به اعضای شورای قضایی استان کرمانشاه گفت: بنابراین انتظار می‌رود کسانی که دراین حوزه فعال هستند، علاوه براینکه در زندگی خودشان عدل و انصاف را رعایت کنند، برای مردم هم اجرای عدالت را داشته باشند.

وی اعلام کرد: در این راستا، کار قضاوت و کار در دستگاه قضایی بسیار سخت است و باید رویکردی که حضرت علی (ع) در حکومت داری و قضاوت خود داشته را نیز ما در دستور کار قرار دهیم.

منتظری در بخش دیگری از سخنانش به اجرای طرح سند تحول قضایی در قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: در این رابطه باید با همکاری سایر دستگاه‌های دیگر تلاش شود تا پیشگیری در اولویت اقدامات قرار گیرد و در کنار آن هم برای کاهش پرونده‌ها تلاش شود.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار